درباره ما

به نام خداوند بخشنده مهربان

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با توجه به ظرفیت معنوی بی نظیر و ارزشمند اربعین سید و سالار شهیدان، حسین ابن علی علیه السلام، که با راهپیمایی میلیونی شیفتگان آن حضرت از سراسر جهان همراه است، در سال 1393 تصمیم به برگزاری مسابقه ای فرا ملی گرفت تا جلوه های این رویداد عظیم فرهنگی، دینی و بین المللی را به نحوی شایسته به جهانیان معرفی نماید. بر این اساس دبیرخانه جایزه جهانی اربعین در این سازمان ایجاد شد و نخستین دور این جایزه با موضوع عکس برگزار گردید. در پی استقبال گسترده شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از این جایزه، در ادوار بعدی، با افزوده شدن موضوعات فیلم، سفرنامه، فعالان فضای مجازی و کتاب، جایزه جهانی اربعین در ابعاد گسترده تری برگزار شد.

با استعانت از خداوند متعال و عنایت ویژه سید و سالار شهیدان، دبیرخانه هفتمین دور جایزه جهانی اربعین از روز دوشنبه 8 دی ماه 1399 همزمان با اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین رسما کار خود را آغاز نمود. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت و یا صفحات اجتماعی رسمی این جایزه آثار خود را به دبیرخانه ارسال نمایند. مهلت ارسال آثار تا تاریخ 10 مهرماه1400 تمدید شده است و به یاری خدا آیین اختتامیه هفتمین دوره جایزه جهانی اربعین در تاریخ 25 مهر 1400 برگزار خواهد شد.

به دلیل شیوع پاندمی کرونا، آیین اختتامیه به صورت محدود در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) و برخط بر روی سایت و صفحۀ اینستاگرام رسمی جایزۀ جهانی اربعین برگزار خواهد شد.