فراخوان فیلم

فراخوان فیلم

برای شرکت در بخش فیلم جایزۀ جهانی اربعین، می‌توانید فیلم‌های داستانی، کوتاه و مستند خود را با موضوعات راهپیمایی عظیم اربعین حسینی، جلوه­‌های ماندگار زیارت اباعبدالله الحسین (ع) و صحنه‌های دلدادگی و ابراز ارادت به آن حضرت به دبیرخانه ارسال فرمایید. لازم به ذکر است آثار ارسالی می‌توانند با دوربین تلفن همراه یا دوربین فیلمبرداری تهیه شده باشند. جزئیات بیشتر در ادامه آمده است.

مقررات بخش فیلم :

شرکت در مسابقه و ارسال آثار برای عموم آزاد است .

محدودیتی در تعداد ارسال آثار وجود ندارد .

شرکت همزمان در هر سه بخش سفرنامه، عکس یا فیلم به شرط رعایت آیین نامه های مربوطه مجاز است.

حداکثر زمان فیلم های کوتاه بخش داستانی و مستند 30 دقیقه می باشد .

لازم است فیلم‌های بخش مسابقه جهت بازبینی به صورت مستقل، پس از اعلام شناسنامه اثر و مشخصات صاحب آن از طریق یکی از درگاه های ارتباطی، بر روی یک حلقه DVD ثبت و از طریق پست به آدرس دبیرخانه دائمی جایزه جهانی اربعین ارسال گردند. درج نام فیلم، کارگردان و زمان فیلم به بر روی DVD ضروری است. ضمناً DVD باید علاوه بر فیلم، حاوی سه قطعه عکس از صحنه های فیلم و یک قطعه عکس کارگردان نیز باشد.

دبیرخانه هیچ مسئولیتی را در قبال آسیب احتمالی ناشی از ارسال آثار نمی پذیرد.

فیلم هایی که مدارک آن ها ناقص ارسال شود یا فیلم آن معیوب باشد در مسابقه شرکت داده نخواهند شد.

ضروری است پس از اعلام اسامی پذیرفته شدگان، اصل فیلم به دبیرخانه واصل شود . در غیراین صورت، فیلم از بخش مسابقه حذف خواهد شد.

اصل فیلم ها باید با یکی از فرمت های DVCAM ، HD ، HDV و FULL HD تهیه و ارسال گردند.

دبیرخانۀ جایزۀ جهانی اربعین و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای تولیدآثار تبلیغی و تلویزیونی مسابقه ، اجازه استفاده از آثار ارسالی را دارد .

شرکت در مسابقه به منزله پذیرفتن قوانین مسابقه است .

صاحب آثاری که تهیه کننده ی حقوقی یا حقیقی دارند، در صورت پذیرفته شدن آثارشان در مسابقه، ملزم به ارائه ی نامه مجوز حضور در مسابقه که به تأیید تهیه کننده رسیده است می باشند. نامه ی منظور، باید در اسرع وقت از یکی از کانال های ارتباطی به دبیرخانه دائمی جایزه جهانی اربعین واصل گردد، در غیر این صورت آثار مربوطه از بخش مسابقه کنار گذاشته خواهند شد.

اخذ تصمیم نهایی درباره هر نکته‌ای که در مقررات حاضر پیش بینی نشده و نیز تفسیر ابهامات ناشی از مفاد آن در حوزه ی اختیارات دبیر مسابقه است و شرکت کنندگان و داوران هر گونه حقی را در این رابطه از خود سلب می نمایند.